RADKOWICE - TOKARNIA

OPIS TRASY

Miejsce spływu znajduję pod mostem w miejscowości Radkowice droga 763. Trasa zaczyna się spokojnie, rzeka większość czasu płynie wzdłuż torów kolejowych. Możemy napotkać tam delikatne nurty oraz powalone drzewa, podczas spływu tą trasą należy uważać na rośliny znajdujące się na rzece, mogą one spowolnić kajak lub go zatrzymać. Na czwartym kilometrze trasy napotkamy przeszkodę, jest to powalone drzewo znajdujące się na pozostałościach po młynie. Jest to miejsce bardzo trudne do przepłynięcia przy wysokim poziomie rzeki wręcz niemożliwe bez wywrotki. Aby uniknąć ryzyka wywrócenia kajaka, możemy przenieść go prawą stroną rzeki. Na trasie napotkamy również wyjątkowo długi łagodny nurt znajdujący się na zakręcie, jest to przyjemny fragment nie wymagający zbędnych manewrów. Na 5 kilometrze wpływamy do czarnej Nidy od prawej strony rzeki, po następnym kilometrze z lewej strony wpływa do nas Młynówka (sztuczny fragment czarnej Nidy). Pierwszy most to droga ekspresowa S7 znajduje się niecałe pół godziny przed końcem spływu. Przy drugim moście przepływamy środkiem, uważając na drewniane kołki wystające z wody. Jest to najlepsze miejsce do przepłynięcia, znajduje się tam spadek, dlatego prawdopodobnie wpadnie trochę wody do kajaka, pierwsza osoba w kajaku może zostać ochlapana. Na plaży za mostem po prawej stronie znajduje się koniec trasy. Pamiętajmy, że rzeka zmienia się z dnia na dzień, wskazówki zawarte w opisie zostały sporządzone na podstawie zaszłorocznego stanu tras przy optymalnym stanie wód.

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ TRASY TELEFONICZNIE

Przystań kajakowa

Przystań kajakowa

Miejsce przyjazdu kierowców

PRZED SPŁYWEM

 • Gdzie przyjechać?

  Spotykamy się w Przystani kajakowej Bastek. Dokładny adres to: Wolica ul. Laskowa 5. (50.759296,20.482854)

 • Przebieg

  Po przyjeździe parkujemy pojazd na dole na parkingu. Następnie organizator lub przedstawiciel grupy idzie na górkę pod parasole. Na górze podpisujemy umowę i rozliczamy się. Po wszystkim zostaną wydane kapoki, opowiedziana trasa oraz grupa zostanie wywieziona na początek spływu.

 • Rozliczenie

  Rozliczamy się za całość z organizatorem lub przedstawicielem grupy przed spływem. Przyjmujemy płatność gotówką.

PO SPŁYWIE

 • Co zrobić z kajakami?

  Wyciągamy kajaki trochę dalej od brzegu, aby nie utrudniać wyjścia z rzeki innym kajakarzom.

 • Co zrobić ze sprzętem?

  Wiosła wkładamy do kajaka. Kapoki oraz worki wodoszczelne rozkładamy na kajaku. Nie zostawiamy śmieci w kajaku.

 • Koniec

  Dzwonimy na numer znajdujący się na kapoku lub na wiośle. Następnie przyjeżdżają pracownicy przystani, zabierają kajaki i zawożą ludzi do przystani.

Image hover effect image

KONIEC SPŁYWU

Miejsce zakończenia spływu

ZAREZERWUJ SPŁYW KAJAKIEM!

Czy kapok jest obowiązkowy?

Tak, kapok jest obowiązkowy.

Czy w przystani jest toaleta?

Tak, toaleta znajduję się w szarym kontenerze po lewej stronie.

Czy w przystani znajduję się prysznic?

Tak, prysznic znajduję się w szarym kontenerze po prawej stronie. Prysznic jest darmowy tylko dla osób z pola namiotowego. W innym przypadku koszt prysznica to 10zł od osoby.

Jak znajdę kogoś z obsługi?

Osoby z obsługi noszą czerwoną koszulkę z logo przystani oraz napisem Bastek.

Czy jest możliwość rozpalenia ogniska?

Tak, w przystani jest możliwość rozpalenia ogniska. Koszt ogniska to 10zł od osoby.

Czy jest możliwość zjedzenia przed spływem?

Tak, w przystani znajduję się grill bar w którym można zjeść coś słonego lub słodkiego przed jak i po spływie. Dodatkowo przy grill barze znajduję się budka z piwem lanym oraz lodami.
Zamknij Menu