NIDA - WOLICA

OPIS TRASY

Spływ Czarną Nidą rozpoczynamy w miejscowości Nida. Na trasie napotkacie przeszkody, które dostarczą wam odrobiny wrażeń. Most w Ostrowie to mniej więcej połowa trasy. Przy moście można wyjść do sklepu, znajduje się on mniej więcej 850 m od mostu. „Płyty” jest tam płytko, jest to dobre miejsce, żeby wyjść z kajaka i odpocząć. Od mostu kolejowego do młyna ciągnie się nazywana przez nas potocznie „amazonka. Jest to zdecydowanie najładniejszy odcinek na trasie, w którym można porobić sobie zdjęcia. Młyn to już końcówka trasy. Na młynie przenosimy kajak po prawej stronie. Napływamy na deskę w kształcie litery V, wychodzimy na kładkę i przenosimy kajak z prawej strony. Uważamy na kładce, ponieważ kiedy jest mokra, staję się śliska. Od młyna do końca trasy jest około 5-7min. Po młynie zachowujemy ostrożność i wypatrujemy położonego drzewa, nad którym będzie stalowa linka. Kiedy przepłyniemy pod drzewem, po prawej stronię, będzie znak szybki nurt. Od tego momentu robimy odstępy, zwalniamy i dopływamy do lewej strony. Koniec jest za zakrętem na brzegu z piaskiem przy banerze z napisem BASTEK. Pamiętajmy, że rzeka zmienia się z dnia na dzień, wskazówki  zawarte w opisie zostały sporządzone na podstawie zeszłorocznego stanu tras przy optymalnym stanie wód.

PRZED SPŁYWEM

 • Gdzie przyjechać?

  Spotykamy się w Przystani kajakowej Bastek. Dokładny adres to: Wolica ul. Laskowa 5. (50.759296,20.482854)

 • Przebieg

  Po przyjeździe parkujemy pojazd na dole na parkingu. Następnie organizator lub przedstawiciel grupy idzie na górkę pod parasole. Na górze podpisujemy umowę i rozliczamy się. Po wszystkim zostaną wydane kapoki, opowiedziana trasa oraz grupa zostanie wywieziona na początek spływu.

 • Rozliczenie

  Rozliczamy się za całość z organizatorem lub przedstawicielem grupy przed spływem. Przyjmujemy płatność gotówką.

PO SPŁYWIE

 • Co zrobić z kajakami?

  Wyciągamy kajaki na trawę, trochę dalej od brzegu aby nie znajdowały się na drodze.

 • Co zrobić ze sprzętem?

  Wiosła wkładamy do kajaka. Kapoki oraz worki wodoszczelne rozkładamy na kajaku. Nie zostawiamy śmieci w kajaku, u góry są kosze na śmieci.

 • Koniec

  Na koniec zgłaszamy powrót komuś z obsługi. Jeśli wszystko się zgadza to można opuścić przystań.

ZAREZERWUJ SPŁYW KAJAKIEM!

Czy kapok jest obowiązkowy?

Tak, kapok jest obowiązkowy.

Czy w przystani jest toaleta?

Tak, toaleta znajduję się w szarym kontenerze po lewej stronie.

Czy w przystani znajduję się prysznic?

Tak, prysznic znajduję się w szarym kontenerze po prawej stronie. Prysznic jest darmowy tylko dla osób z pola namiotowego. W innym przypadku koszt prysznica to 10zł od osoby.

Jak znajdę kogoś z obsługi?

Osoby z obsługi noszą czerwoną koszulkę z logo przystani oraz napisem Bastek.

Czy jest możliwość rozpalenia ogniska?

Tak, w przystani jest możliwość rozpalenia ogniska. Koszt ogniska to 10zł od osoby.

Czy jest możliwość zjedzenia przed spływem?

Tak, w przystani znajduję się grill bar w którym można zjeść coś słonego lub słodkiego przed jak i po spływie. Dodatkowo przy grill barze znajduję się budka z piwem lanym oraz lodami.
Zamknij Menu