"CHEŁSTÓW-WOJDA" - WOLICA

OPIS TRASY

Spływ Czarną Nidą rozpoczynamy w miejscowości Chełstów-Wojda. dość szybko możemy napotkać przewrócone drzewo. Następnie na trasie napotkamy 3 bystrza oznaczone na mapce czerwoną kropką, które przepływamy lewą stroną. Zawsze przed przepłynięciem przez bystrze zwalniamy i rozglądamy się, którędy przepłynąć. Przepływamy zawsze przodem lub tyłem nigdy nie bokiem. Nida jest około 3h od końca. Most w Ostrowie jest mniej więcej 1,5h od końca. Przy moście można wyjść do sklepu, znajduje się on mniej więcej 850 m od mostu. „Płyty” jest tam płytko, jest to dobre miejsce, żeby wyjść z kajaka i odpocząć. Od mostu kolejowego do młyna ciągnie się nazywana przez nas potocznie „amazonka”, jest to zdecydowanie najładniejszy odcinek na trasie, w którym można porobić sobie zdjęcia. Młyn to już końcówka trasy. Na młynie przenosimy kajak po prawej stronie. Napływamy na deskę w kształcie litery V, wychodzimy na kładkę i przenosimy kajak z prawej strony. Uważamy na kładce, ponieważ kiedy jest mokra, staję się śliska. Od młyna do końca trasy jest około 5-7min. Po młynie zachowujemy ostrożność i wypatrujemy położonego drzewa, nad którym będzie stalowa linka. Kiedy przepłyniemy pod drzewem, po prawej stronię, będzie znak szybki nurt. Od tego momentu robimy odstępy, zwalniamy i dopływamy do lewej strony. Koniec jest za zakrętem na brzegu z piaskiem przy banerze z napisem BASTEK. Pamiętajmy, że rzeka zmienia się z dnia na dzień, wskazówki zawarte w opisie zostały sporządzone na podstawie zeszłorocznego stanu tras przy optymalnym stanie wód.

Image hover effect image

Chełstów-Wojda

Początek spływu

Przystań kajakowa

Przystań kajakowa

Miejsce przyjazdu kierowców

PRZED SPŁYWEM

 • Gdzie przyjechać?

  Cała grupa wywozi się do miejscowości Chełstów-Wojda pod "Most kolejowy na Czarnej Nidzie". (50.747702, 20.586245) Następnie kierowcy wracają z samochodami do przystani. Adres przystani to: Wolica ul. Laskowa 5 (50.759296,20.482854)

 • Przebieg

  Po przyjeździe parkujemy pojazd na dole na parkingu. Następnie organizator lub przedstawiciel grupy idzie na górkę pod parasole. Na górze podpisujemy umowę i rozliczamy się. Następnie kierowcy zostaną zawiezieni z całym sprzętem przez kierowcę na miejsce spływu pod "Most kolejowy na Czarnej Nidzie".

 • Rozliczenie

  Rozliczamy się za całość z organizatorem lub przedstawicielem grupy przed spływem. Przyjmujemy płatność gotówką.

PO SPŁYWIE

 • Co zrobić z kajakami?

  Wyciągamy kajaki na trawę, trochę dalej od brzegu aby nie znajdowały się na drodze.

 • Co zrobić ze sprzętem?

  Wiosła wkładamy do kajaka. Kapoki oraz worki wodoszczelne rozkładamy na kajaku. Nie zostawiamy śmieci w kajaku, u góry są kosze na śmieci.

 • Koniec

  Na koniec zgłaszamy powrót komuś z obsługi. Jeśli wszystko się zgadza to można opuścić przystań.

Image hover effect image

KONIEC SPŁYWU

Miejsce zakończenia spływu

ZAREZERWUJ SPŁYW KAJAKIEM!

Czy kapok jest obowiązkowy?

Tak, kapok jest obowiązkowy.

Czy w przystani jest toaleta?

Tak, toaleta znajduję się w szarym kontenerze po lewej stronie.

Czy w przystani znajduję się prysznic?

Tak, prysznic znajduję się w szarym kontenerze po prawej stronie. Prysznic jest darmowy tylko dla osób z pola namiotowego. W innym przypadku koszt prysznica to 10zł od osoby.

Jak znajdę kogoś z obsługi?

Osoby z obsługi noszą czerwoną koszulkę z logo przystani oraz napisem Bastek.

Czy jest możliwość rozpalenia ogniska?

Tak, w przystani jest możliwość rozpalenia ogniska. Koszt ogniska to 10zł od osoby.

Czy jest możliwość zjedzenia przed spływem?

Tak, w przystani znajduję się grill bar w którym można zjeść coś słonego lub słodkiego przed jak i po spływie. Dodatkowo przy grill barze znajduję się budka z piwem lanym oraz lodami.
Zamknij Menu