WOLICA - BRZEGI

OPIS TRASY

Miejsce spływu znajduję się w przystani kajakowej Bastek. Zaczynami spływ od szybkiego nurtu, płyniemy środkiem, następnie przed wysepką dopływamy do lewego brzegu, potem trzymamy się środka. Przez cały odcinek szybkiego nurtu hamujemy oraz sterujemy kajakiem. NIE PRZYŚPIESZAMY! Na trasie liczymy mosty. Pierwszy most to około 1 godzina spływu. Przy drugim moście przepływamy środkiem, uważając na drewniane kołki wystające z wody. Jest to najlepsze miejsce do przepłynięcia. Przy drugim moście znajduje się spadek, dlatego prawdopodobnie wpadnie trochę wody do kajaka, pierwsza osoba w kajaku może zostać ochlapana. Most w Tokarni, czyli 2 most to około 1,5 godziny.  Spływ kończymy PRZED 3 mostem w Brzegach. Po prawej stronie zobaczycie plaże i  tablicę informacyjną. W tle znajduje się boisko oraz samochody, które zazwyczaj tam parkują. Pamiętajmy, że rzeka zmienia się z dnia na dzień, wskazówki zawarte w opisie zostały sporządzone na postawie zeszłorocznego stanu tras przy optymalnym stanie wód. 

Przystań kajakowa

Przystań kajakowa

Miejsce przyjazdu kierowców

PRZED SPŁYWEM

 • Gdzie przyjechać?

  Spływ rozpoczyna się w przystani kajakowej Bastek. Przyjeżdżacie całą grupą na miejsce rozpoczęcia spływu. Adres przystani to: Wolica ul. Laskowa 5 (50.759296,20.482854)

 • Przebieg

  Po przyjeździe parkujemy pojazd na dole na parkingu. Następnie organizator lub przedstawiciel grupy idzie na górkę pod parasole. Na górze podpisujemy umowę i rozliczamy się. Potem zostanie wydany sprzęt oraz opowiedziana trasa spływu.

 • Rozliczenie

  Rozliczamy się za całość z organizatorem lub przedstawicielem grupy przed spływem. Przyjmujemy płatność gotówką.

PO SPŁYWIE

 • Co zrobić z kajakami?

  Wyciągamy kajaki trochę dalej od brzegu, aby nie utrudniać wyjścia z rzeki innym kajakarzom.

 • Co zrobić ze sprzętem?

  Wiosła wkładamy do kajaka. Kapoki oraz worki wodoszczelne rozkładamy na kajaku. Nie zostawiamy śmieci w kajaku.

 • Koniec

  Dzwonimy na numer znajdujący się na kapoku lub na wiośle. Następnie przyjeżdżają pracownicy przystani, zabierają kajaki i zawożą ludzi do przystani.

Image hover effect image

KONIEC SPŁYWU

Miejsce zakończenia spływu

ZAREZERWUJ SPŁYW KAJAKIEM!

Czy kapok jest obowiązkowy?

Tak, kapok jest obowiązkowy.

Czy w przystani jest toaleta?

Tak, toaleta znajduję się w szarym kontenerze po lewej stronie.

Czy w przystani znajduję się prysznic?

Tak, prysznic znajduję się w szarym kontenerze po prawej stronie. Prysznic jest darmowy tylko dla osób z pola namiotowego. W innym przypadku koszt prysznica to 10zł od osoby.

Jak znajdę kogoś z obsługi?

Osoby z obsługi noszą czerwoną koszulkę z logo przystani oraz napisem Bastek.

Czy jest możliwość rozpalenia ogniska?

Tak, w przystani jest możliwość rozpalenia ogniska. Koszt ogniska to 10zł od osoby.

Czy jest możliwość zjedzenia przed spływem?

Tak, w przystani znajduję się grill bar w którym można zjeść coś słonego lub słodkiego przed jak i po spływie. Dodatkowo przy grill barze znajduję się budka z piwem lanym oraz lodami.