TRASY SPŁYWÓW

3h

Nida - Wolica

Krótka i łatwa trasa dla początkujących, licząca 8,5 km. Z pięknymi krajobrazami i niewielką ilością przeszkód. Idealna propozycja na pierwszy raz.

4h

Chełstów - Wolica

Dłuższa wersja trasy Nida – Wolica zawiera więcej przeszkód i kilka łatwych bystrz. Liczy 13 km. Jest to idealna opcja dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń.

5h

Morawica - Wolica

Najdłuższa z dostępnych tras. Dłuższa wersja Nida – Wolica. Licząca 17 km. Jest to trasa dla wytrzymałych fizycznie. Przeważnie cały dzień płynięcia

4h

Wolica - Brzegi

Rozpoczyna się szybkim nurtem, posiada liczne przeszkody, mały wodospad w Tokarni i parę bystrz. Liczy 12 km. Trasa rekomendowana na drugi spływ.

5h

Bizoręda - Brzegi

Biała Nida jest płytka, wąska i kręta. Płynie głównie przez łąki, trasa liczy 16 km. Idealna dla miłośników dzikiej natury. Rekomendowana na kolejny spływ.

3h

Radkowice - Tokarnia

Trasa krótka lecz trudna, liczy 9 km. Posiada dużo bystrz i przeszkód. Rekomendowana dla zaawansowanych szukających wrażeń. 

Podawany czas spływu stanowi informację orientacyjną. Faktyczny czas spływu zależy od ilości postojów oraz stopnia umiejętności kajakarzy.

PRZEWODNIK

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem kajakowym Królestwo Nidy – doskonałym źródłem informacji o tym malowniczym regionie. Jest to niezbędny podręcznik dla miłośników kajakarstwa, którzy chcą poznać Nidę od podszewki. Znajdziesz w nim dokładne opisy tras kajakowych, ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, a także historię i przyrodę związaną z danym regionem. Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem kajakowym Królestwo Nidy, który znajdziesz klikając w poniższy link: [link do przewodnika kajakowego Królestwo Nidy] Nie czekaj, już dziś zanurz się w pięknie natury i odkryj tajemnice rzeki Nidy!

Mapa rzek

Nida to niezwykle malownicza i przyjazna dla kajakarzy rzeka, stanowi jedną z najbardziej nasłonecznionych i ciepłych polskich rzek. Jest to rzeka nizinna, z lekkim spadkiem i leniwymi wodami, dzięki czemu spływy są bezpieczne. Szlak kajakowy jest zatem łatwy i bardzo malowniczy. Z drugiej strony można przeżyć tu wiele niezapomnianych wrażeń, gdyż miejscami nurt jest bardzo silny a koryto kręte. Podczas spływu można natrafić na przeszkody w postaci zwalonych drzew, co stanowi dodatkową atrakcje. Zdarzają się też piaszczyste przemiały, gdzie kajak trzeba przenieść, za to na całej trasie kąpiele są możliwe i przyjemne.

Zamknij Menu